09:00 - 24:00
eCccam'e Hoş Geldiniz.

Şifreli Kanal Nedir?

Şifreli Kanal Nedir? Dijital şifreleme teknolojisi, yetkisiz görüntüleyenlerin ücretli televizyon hizmetlerini izlemelerini engellemek için programcılardan sağlanan içeriği şifreliyor.

Uydu kanalları şifreli gösteriyor!

Telif hakkıyla korunan içeriği korumak için Disney, Viacom ve NBC Universal gibi programcılar, TV sinyalini “karıştırıyor” gibi dijital uydu kanal şifresi şifreleme teknolojisine yönelirler. Sadece şifrelenmiş kanallara abone olan haneler programlamayı görüntüleyebilir.

Bu programcılar tarafından içeriklerinin yetkisiz görüntüleyenlerden korunması isteniyor. Kablo hattınıza fiziksel bloklar eklemek yerine, diğer birçok kablo ve uydu sağlayıcı gibi dijital şifrelemeyi kullanmayı seçtik.

Uydu şifreli kanalları kırma

şifreli kanal


Şifreli kanallar, video iletimini, her çerçevedeki tüm piksellerin yeniden düzenleneceği şekilde karıştırır. Bu, içeriği anlaşılmaz hale getirir.

Bir şifreleme kanalındaki video içeriğini görüntülemek için şifre çözme anahtarına ihtiyaç vardır.

Veriler veya bazı şifreli kanallar şifrelendiğinde ve bir alıcıya e-posta ile gönderildiğinde, doğru anahtarı alan alıcı mesajı çözecektir. Sadece alıcı tarafından şifre çözme anahtarı ile okunabileceğinden, gönderen ile alıcı arasındaki yol şifrelenmiş bir kanal olarak kabul edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön